facebook instagram bandcamp youtube english login
logoMonteRosa
slovak synth-pop band home page
fotomr

► lepšie byť dobrým amatérom, ako zlým profesionálom

Autor: Dagmar Vanečková, Rytmus, 1989, krátené

• Aká je však realita?

- J.Bomboš: Keď počúvate rozhlas, alebo sledujete programy ako Triangel, musíte si nevyhnutne vytvoriť dojem, že sme nahrali jednu jedinú pieseň - Sídliskové manekýnky, a to je všetko. Pritom nahrávky ďalších dvoch piesní "Domovník" a "Ako máš" ležia už takmer rok ladom v archíve televízie - zatiaľ bez jediného použitia.

• Prečo sa potom nahrávali v televízii?

- I.Babocký: Do Triangla. Ale akonáhle dramaturg zistil, že sme v rozhlase nahrali Manekýnky, a že je o ne veľký záujem u publika, použili do relácie nahrávku z rozhlasu.

• Mnohé začínajúce kapely o takom rýchlom vzostupe iba snívajú... Onedlho vám vyjde prvý singel, ba možno aj LP.?

- L.Zobek: Nechceme sa sťažovať, iba nás mrzí, že nás poslucháči a čiastočne aj publikum zaraďujú do kategórie hudobníkov, inšpirovaných jednoznačne Depeche Mode a podobným typom hudby, ktorý sme využili práve v Sídliskových manekýnkach. Táto pieseň patrí totiž medzi naše najrannejšie skladby. Vtedy sme vychádzali z iných orientácií ako teraz.

• Ako by ste nazvali vašu súčasnú hudobnú produkciu, štýl?

- J.Bomboš: Nakoľko študujeme odbor, ktorý má čo robiť s počítačmi, nemáme problémy s elektronickou hudbou. Môžeme bez problémov využívať výdobytky počítačovej techniky na svetovej úrovni.

• Pri rešpektovaní vášho vlastného tvorivého prístupu by sa dalo povedať, že robíte "syntezátorovú hudbu". Koniec koncov svedčí o tom aj obsadenie Monte Rosy - dva syntezátory, automatický bubeník, spev. Ale čo s obsahom piesní? Kto je zodpovedný za námety, názory, postoje?

- M.Mojžiš: Celý kolektív. Zväčša prichádza s námetom textár, ale ak ho ostatní neodobria, nezhudobní sa. Inak názorovo sme jednotní, aspoň v podstatných veciach. Je nám jasné, že chceme hovoriť o problémoch okolo nás, ktoré si málokto všíma, alebo ich nerieši.

- I.Babocký: Spieveme o všetkom, čo sa nejakým spôsobom dotýka medziľudských vzťahov. Ale načo o tom toľko hovoriť, všetci sa o tom môžu presvedčiť na našich koncertoch, ktorých je v ostatnom čase dosť. Tým chcem naznačiť, že na rozdiel od prvých dvoch rokov existencie Monte Rosy dávame prednosť koncertom pred festivalovými podujatiami.

novinky-udalosti-aktivity

monterosa.bandcamp.com

Dozveď sa o aktivitách MONTE ROSA medzi prvými a pripoj sa ku skupine fanúšikov MONTE ROSA na facebooku
Vyber si aj ty svoje najoblúbenejšie skladby do rebríčka MONTE ROSA Top10

kontaktuj monte rosa

Toto je miesto, kde môžeš napísať e-mail pre MONTE ROSU, na Tvoj mail radi odpovieme. Prosím vyplň formulár a odošli ho, alebo pošli e-mail priamo na adresu monterosa@ibastudio.sk. Ďakujeme.
 
  1. verifikačný kód
00258166 | copyright © 1987-2023 Monte Rosa. All rights reserved.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií
Webdesign ibastudio.sk

ScrollToTop