facebook instagram bandcamp youtube english login
logoMonteRosa
slovak synth-pop band home page
fotomr

► osobnosti

• Milan Bartalský (Monte) - spev, * 26.5.1966 v Bratislave, vyučený kožušník, spieval v skupinách ARS /BA/, Dereš /BA/, Lorien /AB/, počas života vymenil množstvo zamestnaní od kožušníka, cez vrátnika a referenta, až pre človeka na všetko. Od začiatku sa chcel presadiť ako profesionálny spevák, čo sa mu podarilo na českej a slovenskej muzikálovej scéne. Po úspešnom účinkovaní v niekoľkých muzikáloch a sklamaní zo situácie v showbiznise sa nakoniec usadil v Prahe a ďalej sa neživí muzikou.

• Ivan Babocký (Bistroš) - klávesové nástroje, * 19.5.1967 v Brezne, vyštudoval Technickú univerzitu v Bratislave. Od začiatku 80-tych rokov minulého storočia pôsobil v kapelách Rotax /BR/, Junior /BR/ a Boutique /BA/. Je autorom hudby a neskôr i textov piesní MR. Neoficiálny líder skupiny a v súčasnosti aj menežér skupiny. Vystriedal viacero zamestnaní v počítačovej brandži a momentálne sa živí ako IT menežér, grafik a webdesigner. Hudbe sa už aktívne nevenuje.

• Jozef Bomboš (Bombo) - klávesové nástroje, * 2.5.1967 vo Výčapoch- Opatovciach pri Nitre, predčasne ukončil Technickú univerzitu v Bratislave. Pôsobil v skupinách Luxe /NR/, Boutique /BA/, Tiene /NR/, Monte Monte /BA/. Technická hlava, aranžér, programátor hudby a oficiálny kapelník MR do roku 1998. V súčasnosti pôsobí ako komerčný muzikant na voľnej nohe v zoskupení DuoDanyo a vlastní malé nahrávacie štúdio.


• Robo Císar - klávesové nástroje, * 18.3.1969 v Bratislave. Pôsobil v skupinách Syntax /BA/, Bong /BA/, The Feshies /BA/. člen MR v rokoch 1998-2000. Na tvorbe sa podieľal autorsky aj aranžérsky. Vášnivý paraglajdista. Venuje sa zarábaniu peňazí ako podnikateľ v mediálnej oblasti.
• Vilo Valach (Willy) - spev, nar. v Bratislave, prvý spevák MR v roku 1987, absolvoval so skupinou prvú koncertnú šnúru. Po dabakli na hudobnom festivale mladých v Bojniciach opustil MR. Imidžista. Po MR pôsobil ako spevák v synthi-popovej skupine Bong /BA/. Nie je známe, čím sa v súčasnosti zaoberá.
• Ján Koráb (Meďo) - textár a menežér, nar. v Bratislave, vyštudovaný dizajnér, spoluzakadateľ a vytrvalý presadzovateľ MR. Tvorca názvu MR a drvivej väčšiny vynikajúcich textov kapely. S MR pôsobil v rokoch 1987-1991. Večný chaoťák a milovník života. V súčasnosti úspešný podnikateľ.
• Laco Zobek (Laci) - imidžmejker, profesionálny fanúšik, technik a maskot skupiny, nar. v Bratislave. Nepostrádateľný doplnok skupiny v časoch zrodu i najväčšej slávy. Technicky, zvukovo, morálne a imižovo zabezpečoval kapelu počas jej koncertov. Večný fanatický obdivovateľ Depeche Mode a Tublatanky. Vystriedal snáď už všetky zamestnania, až sa nakoniec úspešne usadil...
• Miloš Mojžiš (Drago) - menežér, nar. vo Veľkom Krtíši. Pôsobil pri kapele v rokoch 1988-1991 a vniesol do jej organizácie poriadok a profesionalitu. Zabezpečoval najväčšie koncerty a šnúry MR a podieľal sa aj na public relations skupiny.

obsadenie

MONTE ROSA I. 04/1987-09/1987V.Valach, I.Babocký, J.Bomboš
MONTE ROSA II. 09/1987-06/1991M.Bartalský, I.Babocký, J.Bomboš
MONTE ROSA III. 07/1992-11/1993J.Bomboš, E.Prejsa, D.Havrila
MONTE ROSA IV. 06/1997-12/1997M.Bartalský, I.Babocký, J.Bomboš
• MONTE ROSA V. 01/98-03/98 • M.Bartalský, I.Babocký, J.Bomboš, R.Císar
MONTE ROSA VI. 03/1998-07/2000M.Bartalský, I.Babocký, R.Císar
MONTE ROSA VII. od 11/2004M.Bartalský, I.Babocký, J.Bomboš

poďakovanie

Na činnosti, morálnej aj technickej podpore a úspechoch MONTE ROSY sa tiež podieľali:

Tóno Kubasák, Daniel Mikletič, Paľo Hanzel, Rado Vrabec Orth, Paľo Beka, Petr Kučera, Monika Kozelová, Kornel Remžík, Andy Andrašovan, Peter Uličný, Ivan Lekvár Kelement, Milo Whisky Láber, Andrej Nykodém, Andrej Krto Kratochvíl, Ivan Jombík, Jozef Šarina, Radomír Remenár a ďalší...

Ďakujeme. Prepáčte ak sme na niekoho zabudli.

novinky-udalosti-aktivity

monterosa.bandcamp.com

Dozveď sa o aktivitách MONTE ROSA medzi prvými a pripoj sa ku skupine fanúšikov MONTE ROSA na facebooku
Vyber si aj ty svoje najoblúbenejšie skladby do rebríčka MONTE ROSA Top10

kontaktuj monte rosa

Toto je miesto, kde môžeš napísať e-mail pre MONTE ROSU, na Tvoj mail radi odpovieme. Prosím vyplň formulár a odošli ho, alebo pošli e-mail priamo na adresu monterosa@ibastudio.sk. Ďakujeme.
 
  1. verifikačný kód
00263385 | copyright © 1987-2024 Monte Rosa. All rights reserved.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií
Webdesign ibastudio.sk

ScrollToTop