facebook instagram bandcamp youtube english login
logoMonteRosa
slovak synth-pop band home page
fotomr

► na ťažkej ceste k vrcholu

Autor: Michal Zvon, Život, 1988, krátené

• Synthi alebo techno-pop získal mnohých fanúšikov najmä vďaka skupine Depeche Mode. Prečo Vás zaujal práve tento štýl hudby?

- Kapiel, ktoré hrajú túto hudbu, nie je veľa, lebo väčšina sa orientuje na rock a heavy metal. Zdalo sa nám teda, že tu preto existuje určitá medzera a tým aj hlad medzi poslucháčmi. Tí, ktorí chceli technopop počúvať, hľadali si svoje vzory v zahraničí. Povedali sme si teda, prečo ich orientovať tam, keď prostredníctvom tohto štýlu môžeme vyslovovať také myšlienky a názory na život, ktorým rozumejú a ktoré sa ich dotýkajú.

• Existujú medzi hudobníkmi i poslucháčmi názory, že technopop je výplod techniky, ktorý má jednu veľkú nevýhodu - je chladný. Nevie natoľko citovo zaujať ako ostatné štýly. Rozmýšľate, ako odstrániť túto slabinu?

- Prirodzene, ak hudobník chce poslucháčom predvádzať, čo všetko dokáže zo syntetizéra vylúdiť, potom z toho môže vzniknúť len chladná hudba. My jej chceme dať život, osviežiť ju melodickými nápadmi, zaujímavou úpravou a využívaním rozličných hudobných postupov. Nechceme, aby naša hudba bola len výpolodom techniky. Navyše dôraz kladieme i na obsah textov, aby to boli sondy do súčasných problémov mladých ľudí.

• Kto pozná úskalie tejto cesty, ten vám nezávidí. Skôr naopak. Čuduje sa, že máte odvahu na ňu sa vydať. Viete, čo vás na úbočiach Monte Rosy čaká? Nazbierali ste dosť síl, aby ste dosiahli vrchol?

- Vieme, že to nebude ľahká cesta, ale keď sme sa podujali ísť až k vrcholu, nemienime sa tak ľahko vzdávať.

novinky-udalosti-aktivity

monterosa.bandcamp.com

Dozveď sa o aktivitách MONTE ROSA medzi prvými a pripoj sa ku skupine fanúšikov MONTE ROSA na facebooku
Vyber si aj ty svoje najoblúbenejšie skladby do rebríčka MONTE ROSA Top10

kontaktuj monte rosa

Toto je miesto, kde môžeš napísať e-mail pre MONTE ROSU, na Tvoj mail radi odpovieme. Prosím vyplň formulár a odošli ho, alebo pošli e-mail priamo na adresu monterosa@ibastudio.sk. Ďakujeme.
 
  1. verifikačný kód
00265492 | copyright © 1987-2024 Monte Rosa. All rights reserved.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií
Webdesign ibastudio.sk

ScrollToTop